• Jahon bankining vakillari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
3-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Аxborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida Vazir Sh. Sodiqov   Jahon bankining  vakillari bilan uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda vazir Jahon bankining rahbariyatiga mamlakatimizda axborot texnologiyalari sohasini rivojlantirishga ko'rsatilayotgan e'tibor va ko'mak uchun minnatdorlik bildirdi.
Jahon bankining vakillari axborot texnologiyalarini rivojlantirishga, shuningdek, O'zbekistonda telekommunikatsiya sohasi bo'yicha takliflar tayyorlashga ko'maklashishga tayyorligini  ta'kidladi.
Uchrashuvda telekommunikatsiya sohasini rivojlantirishning hozirgi holati va "Digital CASA - Uzbekistan" qo'shma loyihasi yuzasidan fikr almashildi.

• Состоялась встреча с представителями Всемирного банка
3 декабря в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан состоялась встреча министра Ш. Садикова с представителями Всемирного банка.
В ходе встречи министр поблагодарил руководство Группы Всемирного банка за оказанное внимание и поддержку в развитии отрасли информационных технологий в стране.
Представители Всемирного банка подчеркнули большое внимание и приверженность развитию информационных технологий, а также о готовности в оказании содействия по подготовке предложений по сектору телекоммуникаций в Узбекистане.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями о текущем состоянии развития телекоммуникационного сектора и по совместному проекту «Digital CASA - Uzbekistan».