• “O‘zbektelekom” AK voleybolchilari birinchi o‘rinni egalladi
“O‘zbektelekom” AK xodimlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini va sport o‘yinlarini faol rivojlantirmoqda. Moskvada o‘tkazilgan xayriya musobaqalarida “O‘zbektelekom” AK xodimlaridan tarkib topgan ikki jamoa voleybol va mini-futbol musobaqalari bo‘yicha ishtirok etdilar.
2019 yil 14 dekabr kuni Moskva shahrida “O‘zbektelekom” AK mini-futbol bo'yicha "XV aloqa va IT kubogi"ida, 15 dekabr kuni esa aloqa sohasi, Telekom, IT va provayderlar xodimlari o'rtasida bo'lib o'tgan "Yangi yil kubogi-2019" voleybol turnirida ishtirok etdilar.
O‘zbekiston jamoasidan tashqari MDH davlatlaridan “Beltelekom” jamoasi (Belorussiya Respublikasi) ham ishtirok etdi.
Mini-futbol bo‘yicha musobaqa 2019 yilning 14 dekabr kuni “F.F.Cherenkov nomidagi Spartak” (Moskva shahri) maydonida bo‘lib o‘tdi. Jamoamiz vakillari ishonch bilan musobaqada qatnashishdi va yakuniy yuqori 4-o‘rinni egallashdi.
Shu bilan birga, voleybolchilar ham yaxshi natija ko‘rsatishdi. “O‘zbektelekom” AK jamoasi xodimlari 2019 yil 15 dekabr kuni “Arena 4 Sporta” sport majmuasi (Moskva shahri)da bo‘lib o‘tgan voleybol bo‘yicha musobaqada ishtirok etdilar va birinchilikni qo‘lga kiritdilar!
2019 yil 18 dekabr kuni Aloqa tarixi muzeyida “O‘zbektelekom” AK bosh direktori N.N.Xasanov g‘oliblarni bunday xalqaro musobaqalarda muvaffaqiyatli ishtiroklari uchun o‘z minnatdorchiligini bildirdi.

• Волейболисты-сотрудники АК «Узбектелеком» заняли первое место
АК «Узбектелеком» активно развивает здоровый образ жизни и занятия спортом среди сотрудников компании. Сразу две команды из числа сотрудников АК «Узбектелеком» по волейболу и мини-футболу принимали участие в благотворительных турнирах в Москве.
Так 14 декабря 2019 года в Москве сотрудники АК «Узбектелеком» приняли участие на мини-футбольном турнире «XV Кубок связи и IT», а 15 декабря турнире по волейболу «Новогодний кубок-2019», прошедшие среди работников отрасли связи, Телеком, IT и провайдеров.
Кроме команд из Узбекистана, из стран СНГ участвоввала команда из  «Белтелекома» (Республика Беларусь).
Турнир по мини-футболу прошел 14 декабря 2019 года на манеже «Спартак им. Ф.Ф.Черенкова» (г.Москва). Наша команда играла уверенно и заняла высокое итоговое 4-е место.
Еще успешнее выступили наши волейболисты. Команда сотрудников АК «Узбектелеком» по волейболу 15 декабря 2019 года приняла участие в турнире, который проходил в СК «Арена 4 Спорта» (г.Москва) и триумфально заняла первое место!
18 декабря 2019 года в Музее истории связи генеральный директор АК «Узбектелеком» Н.Н.Хасанов поблагодарил наших победителей с успешным участием в этих международных соревнованиях.