• Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida yaponiyalik mutaxassis ish boshladi.
13.01.2020
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida Yaponiyalik mutaxassis Etsuaki Yoshida ish boshladi.
Etsuaki Yoshida 1971 yil Yaponiyada tug‘ilgan va mehnat faoliyatini Yaponiya bankida boshlagan. Etsuaki Yoshida turli yillarda Yaponiya xalqaro moliya markazi, tadqiqotlar va statistika departamenti, Yaponiya xalqaro hamkorlik banki (JBIC)da qator mas’ul lavozimlarda faoliyat yuritgan.
Etsuaki Yoshida bugungi kunga qadar Yaponiya xalqaro hamkorlik banki Kredit, baholash va xatarlarni boshqarish guruhi Mamlakatni kreditlash departamenti 3-bo‘lim direktori va bosh iqtisodchisi vazifasida ishlagan.
Endilikda Yaponiyalik mutaxassis Axborot texnologiyalari korxonalarining investitsiya faoliyatini jadallashtirish, xorijiy investitsiyalar va xalqaro kredit liniyalarini jalb qilish bilan shug‘ullanadi.

• Японский эксперт начал свою деятельность в министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан
13.01.2020
Эцуаки Ёшида начал  деятельность в министерстве  по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан.
Эцуаки Ёшида родился в Японии в 1971 году и начал свою карьеру в Банке Японии, занимал различные ответственные должности в Японском международном финансовом центре, Департаменте исследований и статистики и Японском банке международного сотрудничества (JBIC).
До сегодняшнего дня Яцуаки Ёшида  занимал должность директора и главного экономиста отдела 3 странового кредитного отдела Группы по кредитованию и оценке и управлению рисками Японского банка международного сотрудничества.
Японский специалист будет заниматься  привлечением иностранных инвестиций и международных кредитных линий для реализации Программы модернизации.