• “Oʻzbektelekom” AK Aksiyadorlarining yillik umumiy yigʻilishi boʻlib oʻtdi
2019-yil 28-iyunda “Oʻzbektelekom” aksiyadorlik kompaniyasi aksiyadorlarining 2018-yil yakunlariga bagʻishlangan yillik umumiy yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Yigʻilishni “Oʻzbektelekom” Aksiyadorlik kompaniyasining Kuzatuv kengashi raisi, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh.Sodiqov boshqardi.
Yigʻilishda jami ovoz beruvchi oddiy aksiyalarning 99,46 foiziga egalik qiluvchi aksiyadorlar 29 598 751 dona ovoz bilan ishtirok etdi.
Muhokamalar jarayonida aksiyadorlar tomonidan umumiy yigʻilish vakolatida daxldor dolzarb masalalar koʻrib chiqildi. Kun tartibidagi barcha masalalar konstruktiv muhokama etilgach, tegishli qarorlar qabul qilindi.

• Прошло годовое общее собрание акционеров АК «Узбектелеком»
28 июня 2019 года состоялось годовое общее собрание акционеров Акционерной компании «Узбектелеком», посвященное итогам 2018 года.
Собрание вел председатель Наблюдательного совета Акционерной компании «Узбектелеком» – министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Ш.Садиков.
В собрании участвовали акционеры, которым принадлежит 99,46% от общего числа голосующих простых акций, и которые получили 29 598 751 голосов.
В ходе обсуждений акционерами были рассмотрены актуальные вопросы, которые относятся к компетенции общего собрания. Конструктивно обсудив вопросы по повестки дня, были приняты соответствующие решения.