• YEXHT DIIHB missiyasi bilan uchrashuv
2019-yil 10-iyulda Oʻzbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining birinchi oʻrinbosari O.Umarov Yevropada xavfsizlik va hamkorlik tashkiloti (YEXHT) Demokratik institutlar va inson huquqlari boʻyicha byurosi (DIIHB) Ehtiyojlarni baholash Missiyasining Saylovlar boʻyicha Departamenti boshligʻi A.Shli​k bilan uchrashdi.
Boʻlib oʻtgan muloqot davomida YEXHT DIIHB delegatsiyasi Oʻzbekiston Respublikasi saylov tizimiga axborot-kommunikatsiya tizimlarini joriy etish jarayonlari toʻgʻrisida batafsil xabardor etildi.

• Встреча с миссией БДИПЧ ОБСЕ
10 июля 2019 года первый заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан О.Умаров встретился с Миссией по оценке потребностей Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ) во главе с начальником Департамента по выборам А.Шлыком.
В ходе состоявшейся беседы делегация БДИПЧ ОБСЕ была подробно проинформирована о принимаемых мерах по внедрению современных информационно-коммуникационных технологий в избирательный процесс Республики Узбекистан.