• Xalqaro hunarmandchilik festivaliga bag‘ishlangan maxsus pochta markalari chiqarildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyev tashabbusi bilan qadimiy Qo‘qon shahrida 2019-yil 10-sentabrdan 15-sentabrgacha birinchi Xalqaro hunarmandchilik festivali bo‘lib o‘tmoqda.
Ushbu muhim madaniy-ma’rifiy tadbir munosabati bilan  O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan “O‘zbekiston pochtasi” AJ  tayyorlagan Xalqaro hunarmandchilik festivaliga bag‘ishlangan maxsus pochta markalari turkumi muomalaga kiritildi.
Turkum 2 ta kichik varaq ko‘rinishida: 1-kichik varaq Arxitekturaga bag‘ishlangan, 2-kichik varaq xalq amaliy san’atiga bag‘ishlangan. Har bir kichik varaq 8 ta pochta markasidan va 1 ta kupondan iborat hamda ular uchun sovg‘abob klyasserlar ham tayyorlangan.
Pochta markalarida Qo‘qon shahrining tarixiy obidalari hamda O‘zbekiston xalq-amaliy san’atining betakror va bebaho namunalari aks ettirilgan.

• Выпущены специальные почтовые марки посвященные Международному фестивалю народно-прикладного искусства
14.09.2019
По инициативе Президента Республики Узбекистан Ш.Мирзиёева на древней и благодатной земле Коканда с 10 по 15 сентября 2019 года проведен первый Международный фестиваль народно-прикладного искусства.
В связи с этим важным культурно-просветительским мероприятием Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан введена в обращение серия специальных почтовых марок, посвященных Международному фестивалю ремесленничества, подготовленные АО “Узбекистон почтаси”.
Серия подготовлена в виде 2-х малых листов: 1-й малый лист посвящен Архитектуре, 2-й малый лист посвящен прикладному искусству. Каждый малый лист состоит из 8 почтовых марок и 1 купона. А также подготовлены к ним подарочные кляссеры.
На почтовых марках изображены исторические достопримечательности Коканда, неповторимые и бесценные образцы народно-прикладного искусства Узбекистана.