One Million Uzbek Coders loyihasi bo‘yicha ta‘lim olayotgan yoki xohlayotgan uchun xushxabar: mazkur Internet-loyiha endi Ziyonet ta‘lim portali, Uzmobile mobil operatori va Uzonline internet-provayder xizmatlariga kiritilgan.
«Uztelecom» AK va uning filiali —Uzmobile kompaniyasi o‘z abonentlari uchun imtiozli xizmatini taqdim etmoqda. Ziyonet xizmatini yoqish uchun 420 so‘m, xizmat abonent to‘lovi kuniga 210 so‘m, ZiyoNET manbalariga 1 MB trafik uchun narx esa atiga 8 so‘mni tashkil etadi. Yana bir imtiyoz — joiry yil 31-mayga qadar mazkur xizmat bepul taqdim etiladi!
Batafsil mazkur loyiha to‘g‘risida siz qiyidagi havola orqali bilishingiz mumkin: http://uzbekcoders.uz/
ZiyoNET jamoat axborot ta‘lim tarmogʻining asosiy maqsadi taʼlim oluvchilar uchun taʼlim olish tizimida keng koʻlamli axborot-kommunikatsiya xizmatlarini joriy etishdan iborat. ZiyoNET tarmogʻi yoshlar, murabbiylar, shuningdek barcha portal foydalanuvchilari uchun kerakli axborotlarni jamlash bilan bir qatorda, ularga axborot texnologiyalari sohasidagi kerakli maʼlumotlarni berish, oʻzaro muloqot qilish va tajriba almashinishlari uchun zarur imkoniyatlarni yaratib berish vazifasini ham oʻz zimmasiga oladi.

• Проект One Million Uzbek Coders теперь включен в услугу Ziyonet, Uzmobile и Uzonline
Хорошая новость для тех, кто учится или намерен начать обучение в рамках проекта One Million Uzbek Coders. Данный интернет-проект теперь включен в перечень услуг образовательного портала Ziyonet, а также мобильного оператора Uzmobile и  интернет-провайдера Uzonline.
АК «Uztelecom» и её филиал — компания Uzmobile предоставляют специальную льготную услугу для своих абонентов. Так, стоимость активации услуги ZioyNet составляет 420 сумов, абонентская плата в день — 210 сумов, стоимость 1 мегабайта трафика на ресурсы ZiyoNet — всего 8 сумов. А вплоть до 31 мая 2020 года абоненты могут пользоваться услугами Ziyonet бесплатно!
Подробнее о проекте вы можете узнать по следующей ссылке: http://uzbekcoders.uz/
Национальная общественная образовательная информационная сеть ZiyoNET создана с целью содействия внедрению в систему образования широкого комплекса информационно-коммуникационных услуг для учащихся и молодежи республики. Портал Информационной образовательной сети ZiyoNET включает в себя всю необходимую информацию для молодежи, преподавателей, а также других заинтересованных лиц и представляет собой комплекс удобных инструментов, необходимых для получения интересующей информации, приобщения к современным навыкам в сфере ИТ, общения и обмена опытом, и много другого.