IT-Parkda biznes, davlat tashkilotlari va jamoat tashkilotlari vakillari ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv doirasida O‘zbekistonda IT-tadbirkorlikni rivojlantirish hamda startap-loyihalarga ko‘mak berish dolzarb masalalari ko‘rib chiqildi.
Biznes tomonidan bir qator mahalliy startapchilar, jamoat tashkilotlari tomonidan — BMTTDning “Startap-tashabbuslari” loyihasi, O'zbekiston Venchur Investitsiyalar Assotsiyatsiyasi vakillari ishtirok etdi. Yig‘ilishda, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining birinchi o'rinbosari Oleg Pekos qatnashdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining maslahatchisi — IT-texnologiyalar, telekommunikatsiyalar va innovatsion faoliyatni rivojlantirish masalalari departamenti boshlig‘i Olimjon Umarov ishtirok etdi.

• В IT-Park обсудили актуальные вопросы в области развития IT-предпринимательства
В IT-Park состоялась встреча с участием представителей бизнеса, государственных органов и общественных организаций.
В ходе встречи были обсуждены актуальные вопросы в области развития IT-предпринимательства в Узбекистане, поддержки стартап-проектов.
Со стороны бизнеса выступали отечественные стартаперы, со стороны общественных организаций —представители ПРООН проекта «Стартап-инициативы», Ассоциации венчурного инвестирования Узбекистана. Со стороны Министерства участвовал первый заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Олег Пекось.
Во встрече принял участие Советник Премьер-министра Республики Узбекистан — начальник Департамента по вопросам развития IT-технологий, телекоммуникаций и инновационной деятельности Олимжон Умаров.