• Andijonda yoshlar uchun hakaton o‘tkazildi
Joriy yilning 18-19-noyabr kunlari Andijon shahridagi “Digital City” texnoparkida O'zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi UNODC, IT Park, O‘zbekiston yoshlar tadbirkorligini qo‘llab quvvatlash markazi, Andijon viloyati hokimligi hamda “Digital City” texnoparki bilan hamkorlikda “Hackaton 4 unlimited education” tanlovi o‘tkazildi.
Tanlov ishtirokchilari zo'ravonlikka qarshi kurashish, korrupsiyaga qarshi kurashish hamda yoshlarni ish bilan ta'minlash mavzulari doirasida ijtimoiy ahamiyatga ega, innovatsion mobil va veb ilovallar yaratishdi. Ishtirokchilar orasida nafaqat yoshlar, balki tajribali dasturchilar, grafik dizaynerlar, tahlilchilar, loyiha menejerlari ham  bor edi. Loyihalarni amalga oshirish uchun berilgan 24 soat mobaynida bir nechta malakali mutaxassislar o‘zlarining mentorlik sifatida maslahat va tavsiyalarini ishtirokchilar bilan o‘rtoqlashdi.
Hakaton ishtirokchilari O'zbekistonda turmush tarzini yaxshilanishiga o‘z  hissalarini qo‘shish, o‘z g'oya va loyihalarini ommaga targ'ib qilish, o‘z ishining yetuk mutaxassislaridan foydali maslahatlar olish, yangi loyiha yoki uning muqobilini 24 soat davomida yaratish sohasida tajriba o‘rganish imkoniga ega bo‘lishdi.
Hakaton g‘oliblariga tashkilotchilar tomonidan qimmatbaho sovg‘alar, jumladan, dasturchilar uchun maxsus noutbuklar, investitsiya dasturlariga a’zolik hamda “Digital City” texnoparkidan bepul ish joyi (ofis) maydoni berildi.

• В Андижане провели хакатон для молодежи
18-19 ноября текущего года в технопарке «Digital City» (Андижан) при поддержке Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций и в сотрудничестве с UNODC, IT Park, Центром поддержки молодёжного предпринимательства Узбекистана, хокимиятом Андижанской области и технопарком «Digital City» был проведен конкурс «Hackaton 4 unlimited education».
Участники хакатона создавали мобильные и веб-приложения по важным социальным направлениям, таким как борьба с насилием, борьба с коррупцией, обеспечение занятости молодежи. В числе участников были не только молодые люди, но и опытные программисты, графические дизайнеры, аналитики, менеджеры проектов. В течение 24-х часов, отведенных для реализации проектов, опытные специалисты в качестве менторов поделились своими советами и рекомендациями с участниками.
Участники хакатона получили возможность внести свой вклад в повышение жизненного уровня в Узбекистане, ознакомить широкую общественность со своими идеями и проектами, выиграть ценные призы, получить рекомендации от ведущих специалистов своего дела, изучить опыт по созданию проектов или его прототипа в краткие сроки, в течение 24 часов.
Победителям хакатона от организаторов были вручены ценные призы — специальные ноутбуки для программистов, возможность участия в инвестиционных программах, офис без взимания арендной платы в технопарке «Digital City».