• Oʻzbekistonlik startap «SEEDSTARS WORLD 2020/21» tanlovining mintaqaviy bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi
30.11.2020
IMAN startapi rivojlanayotgan mamlakatlar o‘rtasida o‘tkazilayotgan eng yirik xalqaro startap tanlovining milliy saralash bosqichining g‘olibi deb topildi. Mazkur loyiha xalqaro musobaqaning mintaqaviy bosqichida ishtirok etadi.
IMAN” xaridor va investorlarni birlashtiruvchi yagona savdo maydonchadir.
Mintaqaviy boshqich natijalariga ko‘ra o‘nta startap tanlab olinib, har biriga 50 ming dollar miqdorida summa ajaratilib beriladi hamda tanlovning Grand Finalida ishtirok etishga va bosh sovrini — 500 ming dollarni qo‘lga kiritishga imkoniyat beriladi.
Tanlovning mintaqaviy bosqichining oylik investitsion dasturini, startaplarga sarmoyalarni tayyorlashga yordam beradigan qayta ishlangan va moslashtirilgan dasturni oʻz ichiga qamrab oladi.
Tanlovning mintaqaviy bosqichi 2021-yil yanvar oyining oxirida onlayn tarzda ko‘rsatiladi. Tomoshabinlar tanlov gʻolibining har bir chiqishlarini koʻrishlari va startap jamoalarining tarixlari haqida koʻproq bilib olishlari mumkin. Chiqishlarning yakunlarida mintaqaviy go‘liblar va 2021-yil mart oyida o‘tkazilayotgan Grand-final ishtirokchilari aniqlanadi.

• Узбекистанский стартап вышел на региональный этап конкурса «SEEDSTARS WORLD 2020/21»
Стартап «IMAN» стал победителем национального отборочного раунда «Seedstars World 2020/21» - крупнейшего конкурса стартапов для развивающихся стран. Проект будет представлять Узбекистан на региональном этапе международного соревнования.
IMAN — это торговая площадка, которая объединяет продавцов, покупателей и инвесторов.
По итогам регионального этапа «Seedstars World 2020/21» десять стартапов получат 50 тысяч долларов, а также возможность принять участие в Гранд-финале и побороться за приз Global Winner в размере 500 тысяч долларов.
Региональный этап конкурса будет включать в себя месячную программу инвестиционной готовности, модернизированную и персонализированную программу, помогающую стартапам подготовить инвестиции.
Региональный этап конкурса будет транслироваться онлайн в конце января 2021 года. Зрители смогут увидеть каждое выступление победителя конкурса и узнать больше о каждой из историй стартап-команд. По итогам каждого выпуска будут объявлены региональные победители, которые примут участие в Глобальном финале в марте 2021 года.