• Bo‘stonliq tumanida sayyor qabul bo‘lib o‘tdi
Bugungi kunda O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi  joylarda sayyor qabullarini tashkil etish hamda murojaatlarni qisqa vaqt ichida samarali, eng muhimi, qonun doirasida hal etish bo‘yicha barcha soha korxonalariga tegishli topshiriqlar belgilab bermoqda.
Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumani aholisi uchun dolzarb ijtimoiy-iqtisodiy muammolarni o‘rganish hamda ularni hal etish yuzasidan tezkor choralar ko‘rish maqsadida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi xodimlari,  AKT vazirligi Toshkent viloyati hududiy boshqarmasi hamda tizimdagi korxona va tashkilot rahbarlari va xodimlari ishtirokida sayyor qabul bo‘lib o‘tdi.
Ushbu sayyor qabuldan ko‘zlangan asosiy maqsad aholi murojaatlari bilan ishlash, ularni qiynayotgan muammolarni hal etish hamda har bir murojaat ortida inson taqdiri borligiga alohida e’tibor qaratgan holda mutasaddilardan xohish va iroda, xayotdagi o‘tkir muammolarga tik qaray olish, ularni bartaraf etishning ta’sirchan yo‘llarini topish talab etilmoqda.
Tahlillar shuni ko‘rsatdiki, sayyor qabullarda asosan sifatli internet xizmatlarini joriy etish, simli telekommunikatsiya infratuzilmasini rivojlantirish, optik tolali aloqa liniyalari orqali yuqori tezlikdagi internet tarmog‘iga ulanish bilan bog‘liq masalalarida fuqarolardan arizalar kelib tushdi.
E’tiborlisi, keyingi yillarda mobil aloqa operatorlari tomonidan baza stansiyalarining o‘rnatilishi, telesignallarni uzatishda yangi qurilmalardan foydalanish natijasida muammolarga yechim topilmoqda.
Tushgan murojaatlarni aksariyati ishchi guruh tomonidan shu kuning o‘zida joyiga chiqan holda o‘rganib chiqildi va aloqa tarmog‘idagi nosozliklar bartaraf etildi.
Shuningdek, har bir murojaatchining murojaatlari o‘rnatilgan tartibda nazoratga olindi. O‘rganish talab qilinadigan masalalar o‘rnatilgan tartibda ko‘rib chiqish uchun tegishli korxona rahbarlariga topshiriqlar berildi.

• В Бостанлыкском районе прошел выездной приём
Сегодня Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций даются поручения подведомственным предприятиям по организации выездных приёмов и решению проблемных вопросов эффективно, в оперативном порядке и рамках закона.
С целью изучения и решения проблемных вопросов был организован выездной приём в Бостанлыкском районе с участием сотрудников Центрального аппарата Министерства, руководителей и сотрудников управления Министерства по Ташкентской области, а также подведомственных предприятий и организаций.
Основная цель проведения выездных приёмов — работа с обращениями граждан, решение проблемных вопросов. При этом ответственные сотрудники должны осознавать всю меру ответственности, проявлять рвение при решении проблемных вопросов граждан.
Как показывают результаты, в ходе выездных приемов от населения в основном поступают обращения, связанные с оказанием качественных интернет-услуг, подключением к высокоскоростной сети и другие.
Заслуживает внимания и то, что в результате проводимых работ по вводу в действие новых базовых станций со стороны мобильных операторов, нового оборудования для передачи телесигналов решаются многие вопросы граждан.
Ряд вопросов был решен в ходе выездного приёма путем изучения ситуации рабочей группой на месте. Каждое обращение было взято под контроль: руководителям предприятий были даны соответствующие предписания.