• Yunusobod tumanida yoshlar festivali boʻlib oʻtdi
Mustaqilligimizning 30 yilligi munosabati bilan “Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik!” shiori ostida Respublikamizning barcha viloyat va shaharlarida yoshlar oyligi tashkil etilmoqda.
Jumladan, Muhammad Al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti tomonidan Yunusobod tumanida yoshlar festivali oʻtkazildi.
Unda Muhammad Al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti rektori B. Mahkamov va mas’ul xodimlar, professor-o‘qituvchilar hamda yoshlar ishtirok etdi.
Festival doirasida velo-marafon, turli xil sport o‘yinlari  musobaqasi tashkil etildi va g‘oliblarga esdalik sovg’alari topshirildi.

• В Юнусабадском районе прошел молодежный фестиваль
В честь 30-летия Независимости Республики Узбекистан во всех областях и городах страны нашей республики проходит молодежный фестиваль под девизом «Молодежь Нового Узбекистана, объединяйтесь!».
Так, в Юнусабадском районе столицы был организован молодежный фестиваль. Организатором выступил Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий.
В нем приняли участие ректор ТУИТ Б. Махкамов, ответственные лица, преподаватели, а также молодежь.
В рамках фестиваля были организованы веломарафон, соревнования по различным спортивным дисциплинам. Победителям были вручены памятные призы.