• O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining «Raqamli O‘zbekiston» dasturini muvofiqlashtirish bulimida yetakchi mutaxassis lavozimi vakant
Diqqat!
O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining «Raqamli O‘zbekiston» dasturini muvofiqlashtirish bulimida yetakchi mutaxassis lavozimi vakant.
Tashkilot haqida: O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi.
Rasmiy veb-sayt: https://mitc.uz/ru
Lavozim vazifalari: "Raqamli O‘zbekiston-2030" startegiyasi bilan belgilangan topshiriq va loyihalarning bajarilishini umumlashtirish, tahlil qilish va monitoringini yuritish (loyihalar bo‘yicha batafsil ma’lumot: https://lex.uz/ru/docs/5031048)
- AKT sohasidagi normativ-huquqiy bazani takomillashtirish va yangilashda ishtirok etish;
- Raqamli iqtisodiyot va «Elektron hukumat» tizimini rivojlantirish sohasida xalqaro tashkilotlar va kompaniyalar bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘yish va qo‘shma loyihalarni amalga oshirishda faol ishtirok etish;
- mamlakatimizda AKT sohasini rivojlantirishga qaratilgan kompleks chora-tadbirlarning amalga oshirilishini nazorat qilish, amalga oshirilayotgan chora-tadbirlarning O‘zbekiston Respublikasining xalqaro reyting va indekslardagi o‘ringa ta’sirini tahlil qilish va baholash;
davlat idoralari uchun ma’lumotnomalarni tayyorlashda ishtirok yetish.
Nomzodlarga qo‘yiladigan talablar:
- Davlat muassasalarida mehnat staji 2 yildan kam bo‘lmasligi;
- Hujjatlar bilan ishlash tajribasi, Ma’muriy hujjatlarni tayyorlash va ular bilan ishlash talab qilinadi-2 yil va undan ko‘p;
- MS Office dasturlarida erkin ishlash;
- Raqamli iqtisodiyot va “Elektron hukumat” tizimlari haqida umumiy tushunchalarga ega bo‘lish;
– Topshiriqlarni ijro muddatlari bo‘iycha rejalashtirish, bajarilishini nazorat qilish.
- O‘zbek va rus tillarini mukammal bilish (ingliz tilini bilish hamda TOEFL / IELTS sertifikatiga ega bo‘lish rag‘batlantiriladi).

• Вакансия на должность Ведущего специалиста Отдела координации программы "Цифровой Узбекистан" Управления развития цифровой стратегии Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан.
Внимание!
Вакантна должность Ведущего специалиста Отдела координации программы "Цифровой Узбекистан" Управления развития цифровой стратегии Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан.
Об организации: Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан.
Официальный сайт: https://mitc.uz/ru
Должностные обязанности:
- принимать участие в координации и мониторинге реализации проектов, предусмотренных Стратегией «Цифровой Узбекистан 2030», утвержденного Указом Президента Республики Узбекистан №УП-6079 (подробнее: https://lex.uz/ru/docs/5031048);
- принимать участие в совершенствовании и обновлении нормативно-правовой базы в сфере ИКТ;
- принимать активное участие в налаживании сотрудничества, а также реализации совместных проектов с международными организациями и компаниями в сфере развития цифровой экономики и «Электронного правительства»;
- осуществлять мониторинг реализации комплексных мероприятий, направленных на развитие сферы ИКТ в стране, выполнять аналитику и оценку влияния реализовываемых мер на позицию Республики Узбекистан в международных рейтингах и индексах;
- принимать участие в подготовке справочных документов для государственных и правительственных ведомств.
Требования к кандидатам:
- Наличие опыта работы в государственных учреждениях - от 2-х лет и больше;
- Обязателен опыт работы с документацией, подготовки распорядительных документов - от 2-х лет и больше;;
- Опыт работы в MS Office и офисной оргтехникой;
- Иметь общие представления об основах цифровой экономики и систем «Электронного правительства»;
- Умение планировать, контролировать выполнение и соблюдать сроки исполнения поставленных задач.
- Свободной владение узбекским и русским языками (владением в совершенстве английским приветствуется, а при наличии актуального международного сертификата TOEFL/IELTS – поощряется)