• Jizzax viloyati yoshlari o‘rtasida IT-tanlovi o‘tkazildi
Jizzax viloyati Forish tumani IT markazi tomonidan O’zbekiston Respublikasi Davlat mustaqilligining 30 yilligi munosabati bilan “Yangi O’zbekistonda erkin va farovon yashaylik” shiori asosida hamda O’zbekiston Respublikasi Prezidentining besh muhim tashabbuslari ijrosining uchinchi yo’nalishi, aholi va yoshlar o‘rtasida kompyuter texnologiyalari va internetdan samarali foydalanishni tashkil etish maqsadida “Tez yoz” tanlovi tashkil etildi.
Tanlov tumandagi barcha aholi va yoshlar o’rtasida tashkil etilib, unda 60 dan ortiq ishtirokchi qatnashish istagini bildirgan. Tanlov davomida g‘oliblar aniqlanib, ularga diplom va qimmatbaho sovg‘alar berildi.

• В Джизакской области прошел IT-конкурс среди молодежи
В Фаришском районе Джизакской области был проведен конкурс «Тез ёз» в связи с празднованием 30-летия Государственной независимости Республики Узбекистан под девизом «Будем жить в свободном и процветающем Узбекистане!» и в рамках исполнения третьего направления Пяти инициатив Президента — организации эффективного использования населением и молодежью компьютерных технологий и интернета.
Данный конкурс был организован среди населения и молодежи района, и в нем приняли участие более 60 человек. По итогам конкурса – скоростного печатания — были определены победители. Им были вручены дипломы и ценные призы.