IT Park va “Meros” xayriya jamg‘armasi tomonidan Toshkent viloyati Chirchiq shahridagi 14-sonli Mehribonlik uyi tarbiyalanuvchilari uchun IT kurslar tashkil etildi.
Marosimda Chirchiq shahar Raqamli texnologiyalar oʻquv markazi mutaxassislari va Mehribonlik uyi jamoasi ishtirok etishdi.
Tadbirda oʻquvchilarga “Meros” xayriya jamg'armasi tomonidan sovg’alar berildi va Respublikamizdagi barcha IT-markazlarda bepul o'qish uchun kuponlar topshirildi. Shu bilan birga ular uchun dasturlash bo‘yicha master-klass o‘tkazildi
Marosim yakunida kelgan mehmonlarga Mehribonlik uyi tarbiyalanuvchilari oʻz minnatdorchiliklarini bildirishdi.

• Для воспитанников Дома милосердия в городе Чирчик организованы IT-курсы
IT Park и благотворительный фонд «Мерос» организовали курсы для воспитанников Дома милосердия №14, расположенного в городе Чирчик Ташкентской области.
В церемонии открытия приняли участие специалисты Учебного центра цифровых технологий и коллектив Дома милосердия в городе Чирчик.
На мероприятии ученикам были вручены подарки со стороны фонда «Мерос», проведен мастер-класс по программированию и купоны на бесплатное обучение в IT-центрах по всей республике. Также был проведен мастер-класс по программированию.
Воспитанники Дома милосердия выразили свою благодарность гостям и выразили желание активно участвовать в проекте.