• AKT vaziri TATU Samarqand filiali faoliyati bilan tanishdi
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Sodiqov xizmat safari doirasida, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Samarqand filiali faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
Uchrashuv davomida talabalar tomonidan yaratilgan yangi g‘oyalar, innovatsion texnologiyalar bilan tanishib,  filial hududida qurilishi rejalashtirilgan yotoqxona binosining zamonaviy  loyihasi bo‘yicha ko‘rsatmalar berdi.
Shuningdek, filialning “Telekommunikatsiya texnologiyalari” yo‘nalishi bo‘yicha 4-bosqich talabalariga “Telekommikatsiya injiniringi” kafedrasi katta o‘qituvchisi A. Xidirov tomonidan “Multimediyali aloqa tarmoqlari” fanidan o‘tilayotgan amaliy mashg‘ulotiga kirib, talabalarning  bilim olish jarayoni va ularga yaratilgan shart-sharoitlar  bilan tanishdi.

• Министр ИКТ ознакомился с деятельностью Самаркандского филиала ТУИТ
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шухрат Садиков в ходе рабочей командировки посетил Самаркандский филиал Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий.
В ходе встречи со студентами руководитель ИКТ-сферы ознакомился с новыми идеями и инновационными технологиями – разработками студентов, дал указания по проекту здания общежития для студентов Самаркандского филиала ТУИТ.
Также Министр посетил практическое занятие по предмету «Телекоммуникационные технологии», проводимое старшим преподавателем кафедры «Телекоммуникационный инжиниринг» А. Хидировым для студентов 4-го курса, получил представление о процессе обучения и созданных условиях.