• Surxondaryo viloyati maktablarida “Bir million dasturchi” loyihasi doirasida targ‘ibot tadbirlari davom etmoqda
Surxondaryo viloyatining barcha tuman va shaharlarida informatika fani o‘qituvchilari va maktab o’quvchilari uchun “Bir million dasturchi” loyihasining maqsadi va ahamiyati, axborot texnologiyasi sohasining bugungi kundagi o‘rni va dolzarbligi, yoshlarni IT sohasiga qiziqtirish va yo‘naltirish masalalari bo‘yicha seminarlar tashkil etilmoqda.
Shuningdek, tadbirlar davomida viloyatda tashkil qilingan IT markazlar, ularning faoliyati va tashkil qilingan o’quv kurslari bo’yicha ham qo’shimcha ma’lumotlar berib borilmoqda. Tadbirda ishtirokchilarni qiziqtirgan savollarga mutaxassislar tomonidan batafsil javoblar berildi.

• В школах Сурхандарьинской области продолжаются мероприятия в рамках проекта «Один миллион программистов
Во всех городских и районных школах Сурхандарьинской области проводятся учебные семинары в рамках проекта «Один миллион программистов» для учителей информатики и учеников. В ходе семинаров проводятся информационно-разъяснительные работы о целях, задачах и важности проекта, с целью повышения интереса и профессиональной ориентации молодежи.
Также на мероприятиях дается подробная информация об организованных в Сурхандарьинской области IT-центрах, их деятельности, учебных курсах. Даны подробные ответы на вопросы со стороны участников.