• Jizzax viloyati maktablarida “Bir million dasturchi” loyihasi doirasida targ‘ibot tadbirlari davom etmoqda
Jizzax viloyati Zarbdor tumani chekka hududlarida joylashgan maktab o’quvchilariga   IT-markaz xodimlari tomonidan “Bir million dasturchi” loyihasi doirasida tushunchalar berildi.
Darslar davomida o‘quvchilar IT markazlardagi mavjud o'quv kurslari, uning faoliyati va “Bir million dasturchi” loyihasi haqida ma’lumotlarga ega bo‘ldilar.
Tumandagi yoshlarni zamonaviy kasbga yo‘naltirish va ularni kelajak kasbi hisoblangan IT dasturlash bo‘yicha sifatli va bepul onlayn masofaviy ta’limga jalb etish maqsadida taqdimotlar o‘tkazildi.
Shu bilan birga, ishtirokchilarga loyihaning mazmun mohiyati, ro‘yxatdan o‘tish tartiblari, onlayn o‘quv mashg‘ulotlari va videodarslar, shuningdek, axborot texnologiyalari sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar va sohadagi so‘nggi yangiliklar to‘g‘risida batafsil ma'lumot berildi.

• В Джизакской области продолжается информационно-просветительская работа в рамках проекта «Один миллион программистов»
В отдаленных районах Зарбдорского района сотрудниками IT-центра была проведена информационно-разъяснительная работа в рамках проекта «Один миллион программистов».
В ходе занятий ученики получили информацию о действующих в IT-центре курсах, деятельности самого центра, а также о проекте «Один миллион программистов».
Были проведены презентации с целью профессиональной ориентации районной молодежи, их привлечения к качественному дистанционному бесплатному обучению IT-программированию. Вместе с этим, участникам была дана информация о сути, актуальности и важности проекта, порядке регистрации, учебных онлайн-занятиях и видеоуроках, о проводимых реформах в сфере ИКТ и последних новостях и достижениях в этой сфере.