• Jizzax viloyati Arnasoy tumanida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi ochildi
Jizzax viloyati Arnasoy tumanida   Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi ochilib, o‘z ish faoliyatini boshladi. O‘quv markazi Jizzax viloyatida tashkil etilgan o‘n birinchi o‘quv markazi hisoblanadi.
Mazkur markazlarning ochilish marosimida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Jizzax viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i, Arnasoy tuman hokimi va rahbar xodimlari, IT-Park Jizzax viloyat filiali, keng jamoat vakillari hamda mahalliy yoshlar ishtirok etishdi.
Markazda tuman yoshlari hamda davlat boshqaruv organlari xodimlari axborot texnologiyalari yo‘nalishida bilim va ko‘nikmalarini oshirishlari uchun barcha shart-sharoitlar yaratilgan.
Shuningdek ularni axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida innovatsion ishlanmalarni yaratish, loyihalarni ishlab chiqishga jalb qilish ham mo‘ljallangan.

• В Арнасайском районе Джизакской области открылся Учебный центр цифровых технологий
В Арнасайском районе Джизакской области начал свою работу Учебный центр цифровых технологий. Данный учебный центр стал одиннадцатым по счету, открытым в данном регионе.
В церемонии открытия учебного центра приняли участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Джизакской области, хокимията Арнасайского района, Джизакского филиала IT Park, представители широкой общественности и местная молодежь.
В данном учебном центре созданы все условия для молодежи и сотрудников органов государственного управления для повышения своих знаний и навыков в области ИКТ.
В дальнейшем районная молодежь будет обучаться здесь основам компьютерной грамотности, программирования, робототехники, пользования Интернетом и по другим направлениям.