• Qashqadaryo viloyatining bir qator tumanlarida “Bir million dasturchi” loyihasi doirasida seminarlar o‘tkazilmoqda
Qashqadaryo viloyati Shahrisabz va  Kasbi tumanlarida  “Bir million  dasturchi” loyihasi doirasida  Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Qarshi filiali bilan hamkorlikda o‘quv seminari o'tkazildi.
Mazkur seminarda maktablarning informatika va axborot texnologiyalari fani o'qituvchilari  hamda o‘quvchi, talabalar qatnashdi. Unda loyihaga qanday a’zo bo‘lish va kurs yakunida sertifikat olish bo‘yicha suhbat bo‘lib o‘tdi.

• В ряде районов Кашкадарьинской области проходят семинары в рамках проекта «Один миллион программистов»
В Шахрисабзском и Касбийском районах Кашкадарьинской области в сотрудничестве с Каршинским филиалом Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий прошли учебные семинары.
В семинарах приняли участие преподаватели информатики и информационных технологий, а также ученики, студенты. В рамках мероприятия были обсуждены вопросы участия в проекте и получения сертификата при успешном окончании курса.