• Qashqadaryo viloyati Koson tumanida “Bir million dasturchi” loyihasi doirasida o‘quv seminarlari o‘tkazilmoqda
26.10.2021
Bugungi kunda “Bir million dasturchi” loyihasi doirasida hududlardagi maktablarda Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Qarshi filiali bilan hamkorlikda oʻquv-seminarlari tashkil etilmoqda.
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Qarshi filiali Dasturiy injiniring kafedrasi mudiri  B.Nosirov tomonidan Koson tumanidagi maktab oʻqituvchilariga  “Bir millon dasturchi” loyihasi bo'yicha mahorat darsi o'tilib,  loyihaga a’zo  bo‘lish, kursni yakunlab sertifikatga ega  bo‘lish  bo‘yicha tushunchalar berildi.

• В Касанском районе Кашкадарьинской области прошли семинары в рамках проекта «Один миллион программистов»
В настоящее время в сотрудничестве с Каршинским филиалом Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий проводятся семинары в рамках проекта «Один миллион программистов».
Заведующим кафедрой «Программный инжиниринг» Каршинского филиала ТУИТ Б. Носировым был проведен мастер-класс для учеников школы в Касанском районе в рамках проекта «Один миллион программистов. В ходе мероприятия была дана информация о порядке участия в проекте, получении сертификата после успешного окончания учебных курсов.