• Qashqadaryo viloyati G’uzor tumanida Raqamli texnologiyalar o’quv markazi ochildi
Yoshlarning ijodiy-intellektual salohiyatini ro‘yobga chiqarish uchun sharoitlar yaratish, ularni kompyuter texnologiyalari hamda dasturlash sohasida bilim va ko‘nikmalarini oshirish va axborot texnologiyalari sohasida mutaxassislar tayyorlash tizimini takomillashtirish maqsadida, Qashqadaryo viloyatining G’uzor tumanida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi ochilib, o‘z faoliyatini boshladi.
Mazkur markazning ochilish marosimida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Qashqadaryo viloyat hududiy boshqarmasi, “O‘zbektelekom” AK Qashqadaryo filiali, “O‘zbekiston pochtasi” AJ Qashqadaryo filiali, G’uzor tumani hokimligi, IT-Park viloyat filiali, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Qarshi filiali, soha tashkilotlari rahbarlari, faxriy mehmohlar, keng jamoatchilik vakillari hamda mahalliy yoshlar ishtirok etishdi.
Markazda aholi, tuman yoshlari hamda davlat boshqaruv organlari xodimlari axborot texnologiyalari yo‘nalishida bilim va ko‘nikmalarini oshirishlari uchun barcha shart-sharoitlar yaratilgan.
Shuningdek, yoshlarni axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida innovatsion ishlanmalarni yaratish, loyihalarni ishlab chiqishga jalb qilish ham mo‘ljallangan.

• В Гузарском районе Кашкадарьинской области открылся Учебный центр цифровых технологий
С целью создания условий для реализации творческого и интеллектуального потенциала молодежи, дальнейшей популяризации компьютерных технологий, программирования и робототехники, киберспорта, совершенствования системы подготовки специалистов в этой сфере в Гузарском районе Кашкадарьинской области начал свою работу Учебный центр цифровых технологий.
В церемонии открытия учебного центра приняли участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Кашкадарьинской области, Кашкадарьинского филиала АК «O‘zbektelekom», Кашкадарьинского филиала АО «O‘zbekiston pochtasi», хокимията Гузарского района, областного филиала IT Park, Каршинского филиала ТУИТ, почетные гости, представители широкой общественности и местная молодежь.
В учебном центре созданы все условия для молодежи, населения и сотрудников органов государственного управления по повышению знаний и навыков в области компьютерных и интернет-технологий, программирования, робототехники и по другим направлениям.
Также запланировано привлекать молодежь к созданию инновационных разработок и проектов в области ИКТ.