O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi, “O‘zbektelekom” AK hamda MFaktor o‘quv markazi hamkorligida “Raqamli iqtisodiyotni rivojlantirishda zamonaviy menejment” mavzusida maxsus o‘quv kurslari tashkil qilindi. O‘quv kursining  yopilish tadbirida O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirning o‘rinbosri J.Maxsudov ishtirok etib sohada erishilgan yutuqlar hamda 2022–2026-yillarda AKTni yuqori darajaga olib chiqish bo‘yicha rejalar bilan tanishtirib o‘tdi.
—Davlatimiz rahbari tomonidan ilgari surilgan “Raqamli O‘zbekiston-2030” strategiyasi hamda “Inson qadri uchun” tamoyiliga asosan ishlab chiqilgan yettita ustuvor yo‘nalishdan iborat Yangi O‘zbekistonning 2022–2026-yillarga mo‘ljallangan taraqqiyot strategiyasi asosida nafaqat sohani takomillashtirish, balki sohada faoliyat yuritayotgan xodimlar, ayniqsa, rahbar kadrlarning mahoratini va menejmentdagi malakasini oshirish muhim hisoblanadi. Chunki rahbar kadrning boshqaruv faoliyati mukammal bo‘lsa, u rahbarlik qilayotgan tashkilot albatta yuqori darajada ish olib boradi- deb alohida ta’kidladi  Vazir o‘rinbosari J.Maxsudov
Bundan tashqari, telekommunikatsiya sohasiga alohida urg‘u berib, rejaga ko‘ra viloyatlarda mobil internet tarmog‘i viloyat bo‘yicha oshirilishi ta’kidlandi. Shu bilan birga, sohani rivojlantirishda rahbar xodimlar bir-birlari bilan bevosita tajriba almashishlari ham alohida ta’kidlab o‘tildi.
Maxsus o‘quv kursi yakunida, kurslardan muvaffaqiyatli o‘tgan tinglovchilarga belgilangan namunadagi sertifikatlar berildi. O‘quv kurslari zamonaviy axborot-kommunikatsiya vositalari va innovatsion ta’lim texnologiyalarini qo‘llagan holda olib borildi.

• Завершились специальные курсы для руководящих кадров «Современный менеджмент в рамках развития цифровой экономики»
17.01.2022
Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан в сотрудничестве с АК «O‘zbektelekom» и учебным курсом MFaktor были организованы специальные курсы под названием «Современный менеджмент в рамках развития цифровой экономики». В церемонии закрытия принял участие заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Жамол Махсудов, который ознакомил с достижениями в отрасли и планами по поднятию сферы ИКТ на высокий уровень в 2022-2026 годах.
•  В выдвинутой руководителем страны Стратегии «Цифровой Узбекистан-2030» и Стратегии развития Нового Узбекистана в 2022-2026 годах, включающей в себя семь основных направлений и разработанной на основе принципа «В интересах человека», важное место занимают не только вопросы совершенствования отрасли, но и повышения мастерства и квалификации сотрудников, особенно руководящих кадров. Если управленческая деятельность руководителя будет на высоком уровне, то управляемая ею организация обязательно достигнет высоких показателей, - отметил заместитель министра  ИКТ Ж.Махсудов.
Помимо этого, особое внимание было уделено сфере телекоммуникаций. В соответствии с планом намечается довести скорость мобильного интернета в областях. Также был сделан акцент на взаимном обмене опытом между руководителями и сотрудниками в рамках развития сферы.
В завершение успешно окончившим курсы слушателям были вручены сертификаты соответствующего образца. Учебные курсы были проведены с применением современных информационно-коммуникационных средств и инновационных образовательных технологий.