• Mastercard rahbariyati bilan O‘zbekistonda kichik va o‘rta biznes faoliyatida xalqaro moliyaviy xizmatlarni joriy etish masalalari muhokama qilindi
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida Mastercard moliyaviy xizmatlar korporatsiyasining Yevrosiyo mintaqaviy ofisi rahbariyati bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda bir qator istiqbolli yo‘nalishlarda hamkorlikni mustahkamlash masalalari muhokama qilindi. Xususan, Elektron tijorat sohasida savodxonlikni oshirish, “Mastercard Academy” loyihasini o‘zbek tilidagi talqinini ishlab chiqish, O‘zbekistonda kichik va o‘rta biznes faoliyatida xalqaro moliyaviy xizmatlarni joriy etish masalalari ko‘rib chiqildi.
O‘z navbatida, tomonlar hamkorlik uchun yuqori salohiyat mavjudligini qayd etib, axborot texnologiyalari sohasida sheriklikni rivojlantirish uchun barcha sa’y-harakatlarni safarbar etishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

• Обсуждены вопросы внедрения международных финансовых услуг в сфере малого и среднего бизнеса с руководством Mastercard
В Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций состоялась встреча с руководством Евразийского регионального офиса корпорации финансовых услуг Mastercard.
На встрече обсуждены вопросы укрепления сотрудничества по ряду перспективных направлений. В частности, рассмотрены вопросы повышения грамотности в сфере электронной коммерции, разработки проекта «Mastercard Academy» на узбекском языке, внедрения международных финансовых услуг в сфере малого и среднего бизнеса в Узбекистане.