Andijon axborot texnologiyalari texnikumi 900 nafar o‘quvchiga mo‘ljallangan bo‘lib, unda ta’lim jarayonini zamon talablari darajasida tashkil etish, yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazish uchun barcha sharoitlar yaratilgan. Texnikum tarkibida oʻquv binosi, sport zali, 150 oʻrinli yotoqxonalar mavjud.
AKT vaziri o‘quvchilar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, texnikumning umumiy holati va imkoniyatlari bilan ham tanishdi.
Tashrif davomida mas’ul shaxslar va o‘quvchilarlar bilan suhbat bo‘lib o‘tdi, unda fikr va takliflar almashildi.
Yoshlarni AKT sohasiga keng jalb etish, yuqori texnologiyalar sohasidagi bilimlarini yuksaltirish, ta’lim sifatini oshirish va yuqori malakali mutaxassislar tayyorlash bo‘yicha ko‘rsatmalar berildi.
Shuningdek, Axborot texnologiyalari texnikumi negizida 2023-yilda Toshkent axborot texnologiyalari universitetining Andijon filialini tashkil etish masalalari muhokama qilinib, ushbu jarayonga hozirdan boshlab tayyorgarlik ko‘rish bo‘yicha topshiriqlar berildi.

• Обсуждены вопросы организации Андижанского филиала ТУИТ в 2023 году
Сегодня, 28 апреля, Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов в ходе своей рабочей поездки в Андижанскую область ознакомился с деятельностью Андижанского техникума информационных технологий.
Андижанский техникум информационных технологий рассчитан на 900 мест, и в нем созданы все условия для обеспечения учебного процесса в соответствии с современными требованиями и содержательного досуга молодежи. Техникум включает в себя учебное здание, спортзал, общежитие на 150 мест, актовый зал.
Министр ИКТ ознакомился с созданными условиями для студентов, общим состоянием и возможностями техникума.
В ходе визита состоялась беседа с ответственными лицами и студентами, состоялся обмен мнениями и предложениями.
Даны поручения по широкому привлечению молодежи в сферу ИКТ, повышению знаний в области высоких технологий, повышению качества образования и подготовке высококвалифицированных специалистов.
Также обсуждены вопросы организации в 2023 году Андижанского филиала Ташкентского университета информационных технологий на базе Андижанского техникума информационных технологий. Даны поручения по скорой подготовке к этим процессам.