• Raqamli texnologiyalari o‘quv markazlarining menejer va IT mutaxassislari bilan ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi
Bugun, 29-aprel kuni tashkil etilgan sayyor qabuldan so‘ng Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatovning Andijon viloyatining 16 ta shahar va tumanlarida faoliyat ko‘rsatayotgan Raqamli texnologiyalari o‘quv markazlarining menejer va IT mutaxassislari bilan ochiq muloqoti bo‘lib o‘tdi. Muloqot samimiy va do‘stona ruhda tashkil etildi.
Muloqot davomida BPO xizmat ko‘rsatish markazlarini tashkil etish, chet tillarini o‘rgatish, sohada yangi ish o‘rinlarini yaratish, IT Park rezidentlari ulushini oshirish, shuningdek, IT markaz mutaxassislarini bilim va malakalarini muntazam oshirib borish bo‘yicha taklif va topshiriqlar berildi.
AKT vaziri tomonidan IT markazlar faoliyatini ushbu yo‘nalishlarda jadal rivojlantirish hamda barcha imkoniyatlarni ishga solish bo‘yicha tavsiyalar berildi. Muloqot yakunida IT markazlar faoliyatida samarali mehnat qilgan 2 nafar markaz xodimlari, viloyatning loyiha bo‘yicha menejeri va Asaka tumanidagi Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi o‘qituvchisi vazirning esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.

• Прошла открытая встреча с менеджерами и IT-специалистами Учебных центров цифровых технологий
Сегодня, 29 апреля, после выездного приема состоялась открытая встреча Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзода Шерматова с менеджерами и IT-специалистами, осуществляющими свою деятельность в 16 Учебных центрах цифровых технологий в городах и районах области. Встреча прошла в открытом и дружественном духе.
В ходе встречи состоялся даны предложения и поручения по организации центров по оказанию BPO-услуг, обучению иностранным языкам, созданию новых рабочих мест в отрасли, повышению количества резидентов IT Park, регулярному повышению квалификации специалистов IT-центров.
Министром ИКТ были даны рекомендации по ускоренному развитию деятельности IT-центров в данных направлениях и использования всех имеющихся возможностей. В ходе встречи двое сотрудников центров, региональный проект-менеджер, преподаватель в Учебном центре цифровых технологий в Асакинском районе были награждены памятными подарками за результативную работу.