• Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining Ramazon hayti munosabati bilan O‘zbekiston xalqiga tabrigi
01.05.2022
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi O‘zbekiston xalqini, shuningdek, barcha mo‘min-musulmonlarni ezgulik va insonparvarlik, mehr-shafqat bayrami – Ramazon hayiti bilan samimiy muborakbod etadi.
Bugungi qutlug‘ va barokatli kunlarda Ramazon oyining fayzu tarovatidan bahramand bo‘lib, jamiyatimizda o‘zaro hurmat va ahillik muhitini mustahkamlash, muhtaram nuroniylar, ayollar va bolalarga mehr va eʼtibor ko‘rsatish, ehtiyojmand insonlarga beg‘araz yordam berish singari savobli ishlarni amalga oshirib kelmoqda.
Bunday olijanob maqsad va harakatlar mamlakatimizni taraqqiy topgan davlatlar qatoriga olib chiqish, xalqimizni hayotdan rozi qilishga qaratilgan islohotlarimizning maʼno-mazmuniga har tomonlama uyg‘un va hamohang ekanligi ayniqsa eʼtiborlidir.
Mamlakatimiz hayotining boshqa sohalarida bo‘lgani kabi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish yo‘nalishida ham amalga oshirilayotgan keng qamrovli islohotlar aholimiz turmushi farovonligi uchun qaratilgan bo‘lib, respublikamizning yana-da taraqqiy topishida, jahon sahnida o‘z o‘rni va ovoziga ega Yangi O‘zbekistonni barpo qilishda soha xodimlarining ham hissasi borligidan mamnunmiz!
Shu o‘rinda, dunyoning turli hududlarda sodir bo‘layotgan qurolli to‘qnashuvlar, notinchliklaru buzg‘unchiliklarni kuzatib, yurtimizdagi tinchlik-osoyishtalikning qadriga yetishimiz va albatta, buning uchun Yaratganga shukr qilishimiz o‘rinli ekanligini eslatib o‘tmoqchimiz.
Sizlarni yana bir marta muqaddas Ramazon hayiti bilan chin yurakdan qutlab, barchangizga sihat-salomatlik, oilaviy baxt, xonadonlaringizga fayzu baraka tilaymiz.
Niyati pok, maqsadlari ulug‘ xalqimizning shu tabarruk kunlarda qilayotgan barcha ibodatlari, ezgu duolari ijobat bo‘lsin!

• Поздравление народу Узбекистана от Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций в связи с праздником Рамазан хайит
Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан от всей души поздравляет народ Узбекистана, а также всех мусульман с праздником гуманизма, милосердия, великодушия и благодарности - священным праздником Рамазан хайит.
В эти благословенные праздничные дни, отмечая этот замечательный праздник, в обществе еще больше укрепляется атмосфера взаимопонимания и согласия, проявляется забота и внимание к пожилым людям, женщинам и детям, оказывается бескорыстная помощь тем, кто в ней нуждается.
Надо отметить, что эти благородные устремления созвучны смыслу и содержанию осуществляемых нами в Узбекистане реформ с целью войти в ряд развитых стран мира, обеспечить достойную жизнь нашему народу.
Сегодня наряду с другими сферами широкомасштабные реформы осуществляются также в сфере развития информационных технологий и коммуникаций, направленные на повышение благосостояния населения, дальнейшее развитие республики, создание Нового Узбекистана, занимающего достойное место в мире. Мы испытываем гордость и удовлетворение от того, что свой вклад вносят также и работники отрасли.
В этом контексте, наблюдая за вооруженными конфликтами в различных частях мира, распрями и раздорами, мы начинаем ценить мир и спокойствие в нашем государстве, воздаем благодарность Всевышнему.
Еще раз искренне поздравляем вас со священным праздником Рамазан хайит. Желаем вам здоровья, семейного счастья и благополучия.