• Farg‘onadagi IT Park rezidenti 130 nafardan ortiq ishchi o‘rni yaratib, 35 dan oshiq hududda faoliyat ko‘rsatmoqda
Bugun, 7-may kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov Farg‘ona viloyatiga tashrifi doirasida IT Park rezidenti bo‘lgan “YOU CLOUD” MCHJ raqamli logistika markazi faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
Ushbu MCHJ mahalliy taksi xizmati bilan shug‘ullanib, zamonaviy dastur yordamida ichki logistika xizmatlarini amalga oshiradi. Respublikaning 6 ta viloyati hamda 35 ta xududida loyiha yo‘lga qo‘yilgan.
Kunlik o‘rtacha buyurtmalar soni 65 mingni tashkil etadi. Hozirgi kunda markazda 130 nafar xodim faoliyat olib boradi.
AKT vaziri MCHJ rahbariyati bilan suhbatlashib, kelgusida markaz faoliyatini yanada kengaytirishda vazirlik bilan muvaffaqiyatli hamkorlik olib borish bo‘yicha takliflarini bildirib o‘tdi.

• Резидент IT Park создал более 130 рабочих мест и оказывает деятельность в более 35 регионах
Сегодня, 7 мая, Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов в ходе своей рабочей поездки по Ферганской области непосредственно ознакомился с деятельностью цифрового логистического центра ООО «YOU CLOUD».
Данное предприятие оказывает услуги перевозки (такси) и осуществляет внутренние логистические услуги на основе современной программы. Деятельность компании налажена в 6 областях и 35 регионах.
Общее количество заказов в день в среднем составляет 65 тысяч. В настоящее время в центре работает более 130 сотрудников.
Министр ИКТ побеседовал с руководством предприятия, выдвинул предложение по сотрудничеству с Министерством с целью расширения своей деятельности.