• Farg‘onada UZINFOCOM hududiy bo‘linmasi tashkil etildi
Bugun, 12-may kuni Farg‘ona shahrida TATU Farg‘ona filiali hududida UZINFOCOMning Farg‘ona viloyati bo‘yicha hududiy bo‘linmasining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Ochilish marosimida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov ishtirok etdi.
Davlatimiz rahbarining joriy yil 14-apreldagi yig‘ilishida berilgan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida 16 nafar mutaxassisdan iborat ikkinchi bo‘lim tashkil etildi. Ishning asosiy yo‘nalishi – raqamlashtirishni rivojlantirish va hududlarda aholining davlat xizmatlari va axborot tizimlaridan foydalanish imkoniyatlarini kengaytirishdan iborat.
Ochilish marosimi davomida AKT vaziri UZINFOCOM xodimlari uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishdi.
Shuningdek, xodimlarning sifatli va samarali ishlashi uchun zamonaviy texnologiyalardan foydalanish ko‘nikmalarini oshirish lozimligi ham ta’kidlandi.

• В Фергане создано региональное подразделение UZINFOCOM
Сегодня, в городе Фергана, прошло открытие регионального подразделения UZINFOCOM по Ферганской области на территории Ферганского филиала ТУИТ.
В торжественном открытии принял участие Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов.
Для обеспечения реализации поставленных задач на совещании, со стороны главы государства 14 апреля текущего года был создан второй отдел в составе 16 специалистов. Основное направление работы заключается в развитии цифровизации и расширении доступа населения в регионах к государственным услугам и информационных систем!
В ходе церемонии открытия Министр ИКТ ознакомился с условиями, созданными для сотрудников UZINFOCOM.
Также было отмечено, что для того, чтобы сотрудники работали эффективно и результативно, необходимо повышать их навыки использования современных технологий.