• IT Park va rezident kompaniyalar vakillari “Kelajak bunyodkori” medali bilan taqdirlandilar
O‘zbekiston Prezidenti Yoshlar kuni munosabati bilan mamlakatimizning bir guruh faol va tashabbuskor yoshlarini “Kelajak Bunyodkori” mukofoti bilan taqdirlash to‘g‘risidagi farmonni imzoladi.
E’tirofga loyiq ko‘rilganlar orasida IT Park va IT Park rezident kompaniyasi xodimlari ham bor:
Anvarov Oybek To‘lqinjonovich – IT Park Sirdaryo viloyati filiali rahbari;
Iminoxunov Nuriddin Abduqahhorovich – IT Park rezidenti “EPAM Systems” kompaniyasining mahsulot bo’yicha menejeri (product manager).
Mutaxassislarning mamlakatimizda yosh avlodni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning davlat va jamiyat hayotidagi faolligini oshirishga qo‘shayotgan ulkan hissasi alohida e’tirof etildi.
Oybek Anvarov 29 yoshda. Namangan muhandislik-pedagogika institutini muhandis-quruvchi mutaxassisligi bo‘yicha tamomlagan va hozirda TATUda tahsil olmoqda.
Uning rahbarligida 150 dan ortiq tadbirlar o‘tkazildi, 3000 dan ortiq oʻquvchilar oʻqitildi, O‘zbekistonda birinchi IT Park filiali qurildi, ko‘plab davlat idoralari bilan hamkorlik memorandumlari imzolandi, jumladan: Yoshlar masalalari Agentligi, Bandlik va mehnat munosabatlari Vazirligi, axborot va ommaviy kommunikatsiyalar Agentligi va boshqalar.
Oybek rahbarligi ostida Sirdaryo viloyatida ham birinchi BPO-markazi ochilib, ayni paytda 10 kishi ish bilan ta’minlangan.
Nuruddin Iminoxunov 24 yoshda. Toshkent shahridagi Inha Universitetini dasturiy injiniring mutaxassisligi bo‘yicha tamomlagan.
U EPAM Systems kompaniyasida 2021-yil sentabridan beri ishlaydi.
Bundan tashqari, Nuruddin Toshkentdagi GDG (Google Developers Group) tashkilotchisi hisoblanadi. U va uning jamoasi Toshkentdagi eng yirik IT-hamjamiyatini tashkil etmoqda. Nuruddin texnologiya va dasturiy taʼminotni ishlab chiqish boʻyicha turli mavzulardagi suhbatlar va seminarlar orqali bilim almashish uchun platforma yaratish orqali jamiyatni kengaytirmoqda.

• Представители IT Park и его резидентов награждены медалями «Келажак бунёдкори»
Президент Узбекистана подписал указ о награждении группы активных и инициативных представителей молодого поколения страны в связи с «Днём молодёжи».
Среди награждённых есть также сотрудники IT Park и компании-резидента IT Park. Так, медали «Келажак бунёдкори» присуждены:
Анварову Ойбеку Тулкинжоновичу — руководителю Сырдарьинского филиала IT Park;
Иминохунову Нуруддину Абдукаххоровичу — Product-менеджеру резидента IT Park, компании «EPAM Systems».
Отмечен огромный вклад, который специалисты вносят в поддержку подрастающего поколения в нашей стране и повышение активности молодёжи в жизни государства и общества.
Ойбеку Анварову 29 лет. Он окончил Наманганский инженерно- педагогический институт по специальности строитель-инженер и сейчас учится в ТУИТ.
Под его руководством прошло более 150 мероприятий, были обучены более 3000 учеников, построен первый филиал IT Park в Узбекистане, подписаны меморандумы о сотрудничестве со многими государственными органами, в том числе с: Агентством по делам молодёжи, Министерством занятости и трудовых отношений, Агентством информации и массовых коммуникаций и др.
Под руководством Ойбека также был открыт первый BPO-центр в Сырдарьинской области, где в настоящий момент трудоустроено 10 человек. Сейчас основная задача Анварова Ойбека — обучение молодёжи из Сырдарьи в области информационных технологий и повышение их навыков.
Нуруддину Иминохунову 24 года. Он окончил Университет Инха в Ташкенте по специальности инженер-программист.
В компании EPAM Systems он работает с сентября 2021 года.
Помимо этого, Нуруддин является организатором GDG (Google Developers Group) в Ташкенте. Он и его команда создают самое большое IT-сообщество в Ташкенте. Нуруддин расширяет возможности сообщества, создавая платформу для обмена знаниями посредством переговоров и семинаров по различным темам в области технологий и разработки программного обеспечения.