• Raqamli texnologiyalar vaziri TATU Farg‘ona filialida qurilayotgan talabalar turar joyi bilan tanishdi hamda olib borilayotgan ishlarning sifatli bajarilishi bo‘yicha topshiriqlar berdi
02.02.2023
Raqamli texnologiyalari vaziri Sherzod Shermatov Muxammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Farg‘ona filialiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida tadbirkor tomonidan Davlat xususiy sherikchiligi asosida yangi qurilayotgan 400 o‘ringa mo‘ljallangan talabalar turar joyi qurilishi bilan tanishdi.
Vazir talabalarga mos barcha shart-sharoitlarni yaratish lozimligini, ularning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish yuzasidan o‘z takliflarini berdi.
Talabalar turar joyini o‘quvchilar uchun qulay va axborot texnologiyalari bilan ta’minlangan holatda topshirish lozimligini ta'kidlab o‘tdi.
Shuningdek, Raqamli texnologiyalar vaziri ta'lim sifatini ta'minlash va o‘qitish tizimini zamon bilan hamnafas olib borish asosiy masala ekanligini ta'kidladi.

• Министр цифровых технологий ознакомился со строительством студенческого общежитиия Ферганского филиала ТУИТ и дал поручения по качественному выполнению проводимых работ
02.02.2023
Министр Цифровых технологий Шерзод Шерматов посетил Ферганский филиал Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми.
В ходе визита Министр ознакомился со строительством студенческого общежития на 400 мест, которое строится предпринимателем на базе государственно-частного партнерства.
Министр отметил необходимость создания для студентов всех необходимых условий, а также высказал предложения о содержательном проведении их свободного времени.
Он подчеркнул, что студенческое общежитие должно быть предоставлено учащимся в удобном и оснащенном информационными технологиями состоянии.
Министр Цифровых технологий также отметил, что ключевым вопросом является качество образования и обеспечение системы обучения, которая идет в ногу со временем.