• Toshkent viloyati Oqqo'rg'on tumanida "Bir million dasturchi" loyihasi doirasida seminar-trenning o'tkazildi
Toshkent viloyati Oqqo‘rg‘on tumanida maktablari rahbarlari uchun seminar-trenning o'tkazildi. Unda “Bir million dasturchi” loyihasining vazifalari va hozirgi kundagi ahamiyati va dolzarbligi haqida ma'lumotlar berildi.
Seminarda  "Bir million dasturchi" loyihasi doirasida maktablarda o'quvchilarni loyihaga to'g'ri yo'naltirish, dasturlash sohasini mukammal egallashlari uchun ularni “One Million Uzbek Coders” platformasidan ro'yxatdan o'tkazish bo'yicha tushunchalar berildi. Shuningdek tadbirda tumanda tashkil etilgan Raqamli texnologiyalar o'quv markazida tashkil etilgan dasturlash kurslari haqida ma'lumotlar berildi.

• В Аккурганском районе Ташкентской области прошел семинар-тренинг в рамках проекта «Один миллион программистов»
В Аккурганском районе Ташкентской области для руководителей школ прошел семинар-тренинг. На семинаре-тренинге была дана информация о целях и задачах проекта, его актуальности и значимости.
С целью профессиональной ориентации учеников школ, их серьезного обучения основам программирования была дана информация о порядке регистрации на платформе проекта «Один миллион программистов». Также на мероприятии была дана информация о курсах, организованных в расположенном в Аккурганском районе Учебном центре цифровых технологий.