• BAAda bo‘lib o‘tgan Jahon hukumatlari sammiti doirasida Amirlik hukumati rahbariyati va rasmiy delegatsiyalar rahbarlari ishtirokida davra suhbati tashkil etildi
16.02.2023
Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov Birlashgan Arab Amirliklarida bo‘lib o‘tgan Jahon hukumatlari sammiti (World Government Summit) doirasida BAAning Hukumat va kelajak ishlari bo‘yicha vazirligi rahbariyati hamda rasmiy delegatsiyalar rahbarlari ishtirokida o‘tkazilgan davra suhbatida ishtirok etdi.
Unda BMTning Barqaror rivojlanish maqsadlari strategiyasi doirasida ijtimoiy soha, atrof muhit va iqtisodiyot bo‘yicha 2045-yilgacha rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi.
BAA Hukumat vakillari tomonidan O‘zbekistonda AKT sohasida amalga oshirilayotgan ishlar samaradorligi yuqori bo‘layotganligi alohida ta’kidlandi.

• В рамках саммита мировых правительств в ОАЭ был организован круглый стол с участием руководства правительства эмирата и руководителей официальных делегаций
16.02.2023
Министр Цифровых технологий Шерзод Шерматов принял участие в круглом столе с участием руководства Министерства по делам правительства и будущего ОАЭ и руководителей официальных делегаций в рамках саммита мировых правительств (World Government Summit) в Объединенных Арабских Эмиратах.
В ходе встречи обсуждались перспективы развития до 2045 года социальной сферы, окружающей среды и экономики  года в рамках стратегии целей ООН в области устойчивого развития.
Представители правительства ОАЭ особо отметили высокую эффективность проводимой в Узбекистане работы в сфере ИКТ.