• INHA universitetida (Janubiy Koreya) bitiruvchilarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
17-fevral kuni INHA universitetida (Janubiy Koreya) “Biznes logistikasi” bakalavriat yo‘nalishi va “Raqamli transformatsiyada MBA” magistratura yo‘nalishi bitiruvchilarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov bitiruvchilar uchun onlayn tabrik nutqi so‘zlab, ularga omadlar tilagan holda va kelajak uchun motivatsiyalar berdi.
Universitetni tamomlaganlik haqidagi sertifikatlarni shaxsan INHA universiteti (Koreya) prezidenti Dr. Cho Myeong Vu va Toshkent shahridagi Inha universiteti rektori Muzaffar Jalalov topshirdilar.
Marosim doirasida eng yuqori ball to‘plagan MBA talabalari – Xojiakbar Kamolov, Rustambek Kazakov, Eshqul Beknazarov, Nasiba Isamuxamedovalarga universitet tomonidan maxsus sovg‘alar topshirildi. Shuningdek, “Biznes va logistika” bakalavriat bosqichini yuqori ball bilan muvafaqqiyatli tamomlagan talabalar Sarvar Irgashev, Sevil Atayeva va Jamshid Dilmurodovlar ham alohida e’tirof etildi.
Eslatib o‘tamiz, 2022-yil avgust oyida magistratura va bakalavriat bosqichi talabalari INHA universiteti (Janubiy Koreya) qo’shma dasturi bo‘yicha o‘qishni davom ettirish uchun Koreyaga yo’l olishgan edi.

• Церемония награждения выпускников прошла в Университете ИНХА (Южная Корея)
17 февраля в Университете ИНХА (Южная Корея) состоялась церемония награждения выпускников программ бакалавриата «Бизнес логистика» и магистартуры «МВА в области цифровой трансформации».
Министр цифровых технологий Республики Узбекистан Шерзод Шерматова выступил онлайн с поздравительной речью для выпускников, где дал им напутствие и мотивацию.
Сертификаты об окончании университета были вручены лично Президентом Университета ИНХА (Корея) Чо Мён Ву и ректором Университета Инха в Ташкенте Музаффаром Джалаловым.
В рамках церемонии, специальными подарками были награждены студенты МВА, получившие наивысшие баллы — Хожиакбар Камалов, Рустамбек Казаков, Эшкул Бекназаров, Насиба Исамухамедова. А также отличившиеся студенты бакалавра Бизнес и логистика: Сарвар Иргашев, Севиль Атаева, Жамшид Дильмуродов.
Напомним, что в августе 2022 года студенты магистратуры и бакалавриата отправились в Корею для продолжения обучения по программе Университета ИНХА (Южная Корея).
Важно отметить, что выпускники Университета Инха в Ташкенте работают в ведущих секторах экономики Узбекистана, а также в крупнейших международных компаниях (Facebook, Google, Uber, EPAM, E&Y, Huawei).