• 2019 yilda internet xizmatlar tariflari arzonlashdi
O‘zbekiston aloqa tarixi muzeyida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining «O‘zbektelekom» aksiyadorlik kompaniyasi matbuot anjumani o‘tkazdi. Kompaniya 2019 yilda qilingan ishlar va 2020 yil rejalari haqida jurnalistlarga ma’lumot berdi.
2019 yil davomida kompaniyaning Xalqaro paketli kommutatsiya markaziga ulangan provayder va operatorlar uchun tashqi kanalga ulanish tariflari narxi 1 Mbit/s. uchun 85 ming so‘mdan 75 ming so‘mgacha (17 foizga) arzonlashtirilgandi. 2020 yilning 1 yanvaridan esa mazkur tarif 56 ming so‘mgacha (20 foiz) pasayishi kutilmoqda!
O‘zbekistonda 2019 yilda internet xizmatlariga tariflar o‘rtacha 4 baravarga arzonlashdi va simli internet tezligi butun O‘zbekiston foydalanuvchilari uchun deyarli 2 baravarga oshdi.
«O‘zbektelekom» AK bugungi kunda aholi uchun eng yuqori — 100 Mbit/s. tezlikdagi tarif rejasini taqdim etmoqda. Internet narxi esa 3,5 baravardan ziyodga kamaygan.

• В 2019 году тарифы на услуги интернета уверенно снижаются
24 декабря в Музее истории связи Узбекистана прошла пресс-конференция акционерной компании «Узбектелеком» Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций. Компания сообщила журналистам о проделанной работе в 2019 году и планах на 2020 год.
Стоимость тарифов на подключение к внешнему каналу для провайдеров и операторов, подключенных к Международному пакетному коммутационному центру компании в течение 2019 года снизилась с 85 тысяч сумов до 70 тысяч сумов за 1 Мбит / с.  1 января 2020 года ожидается снижение данного тарифа до 56 тысяч сум ( снижение 20%)!
В Узбекистане в 2019 году тарифы на услуги интернета снизились в среднем в 4 раза, а скорость проводного интернета для всех пользователей Узбекистана увеличилась почти в 2 раза.
На сегодняшний день самым скоростным тарифным планом АК "Узбектелеком" является безлимитный тариф 100 Мбит/с, при этом, стоимость Интернета в течение года снизилась более чем в 3,5 раза.