• Toshkent shahridagi Inha universitetida oliy ta’lim muassasalari vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
12.07.2021
Toshkent shahridagi Inha universitetida respublikamizning turli hududlaridan kelgan turli xil oliy ta’lim muassasalari vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchashuvning asosiy maqsadi, TIUning jamoatchilik bilan aloqalar o‘rnatish (PR), ta’lim sohasida raqamlashtirish jarayonlarini amalga oshirish hamda kredit-modul tizimini joriy etish bo‘yicha ijobiy tajribasini o‘rganish edi.
Kredit-modul tizimi taʼlimni tashkil etish jarayoni boʻlib, oʻqitishning modul texnologiyalari jamlamasi va kredit oʻlchovi asosida baholash modeli hisoblanadi. Kredit-modul tamoyilida ikkita asosiy masalaga ahamiyat beriladi: talabalarning mustaqil ishlashini taʼminlash va talabalar bilimini reyting asosida baholash.

• В Университете Инха в Ташкенте прошла встреча с представителями высших учебных заведений
В Университете Инха в Ташкенте состоялась встреча с представителями региональных высших учебных заведений республики.
Основная цель проведения встречи — установление связей с сообществом Университета Инха в Ташкенте (PR), обмен опытом в рамках цифровизации процессов и внедрения кредитно-модульной системы в системе образования.
Кредитно-модульная система является формой организации образовательного процесса — комплексом модульных технологий, а также моделью оценки на основе т.н. «кредитной системы». В рамках кредитно-модульной системы делается упор на две вещи: самостоятельную работу студента, и рейтинговую оценку его знаний.
В настоящее время кредитно-модульная система внедрена в работу всех высших учебных заведений, подведомственных Министерству ИКТ — Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий, Университета Инха в Ташкенте и Университета Амити в Ташкенте.