• Farg‘ona viloyatida “Bir million dasturchi” loyihasi doirasida faol o‘qituvchilar taqdirlandi
“One Million Uzbek Coders” loyihasi doirasida uzbekcoders.uz platformasi orqali umumta’lim maktablari Informatika fani o‘qituvchilari uchun o‘tkazilgan tanlov o‘z yakuniga yetdi va tanlov natijasiga muvofiq TOP-100 ta o‘qituvchilar ro‘yxatiga kirgan Farg‘onalik 13 nafar o‘qituvchilar taqdirlandi.
“Informatika va axborot texnologiyalari” fani o‘qituvchilarini taqdirlash Marg‘ilon shahridagi “Raqamli texnologiyalar markazi”da o‘tkazildi.
Tadbirda Farg‘ona viloyati hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari F.Qosimov, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Farg‘ona viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i Y.Gafurov, Viloyat xalq ta’limi boshqarmasi boshlig‘i A.Raxmonova, “IT-PARK” ning Farg‘ona filiali direktori B. Jalilovlar ishtirok etdi.
“Bir million dasturchi” loyihasi doirasida o‘quv kurslarini muvaffaqiyatli yakunlagan davlat umumta’lim maktablarining 13 nafar eng yaxshi “Informatika va axborot texnologiyalari” fani o‘qituvchilari Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan diplom hamda pul mukofoti bilan taqdirlandi.

• В Ферганской области состоялась церемония награждения лучших учителей в рамках проекта «Один миллион программистов»
19.07.2021
Завершился конкурс среди преподавателей по предмету «Информатика и информационные технологии» в рамках проекта «Один миллион программистов». В соответствии с результатами, был определен Топ-100 учителей, показавших наилучшие результаты по подготовке учеников в рамках проекта «Один миллион программистов», в том числе 13 преподавателей из Ферганской области.
Церемония награждения учителей, показавших наилучшие результаты по подготовке учеников в рамках проекта «Один миллион программистов», состоялась в Центре цифровых технологий в городе Маргилан.
В мероприятии приняли участие руководители управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Ферганской области, хокимията Ферганской области, областного управления народного образования, Ферганского филиала IT Park.