• Jizzax viloyatida “Bir million dasturchi” loyihasi doirasida faol o‘qituvchilar taqdirlandi
“One Million Uzbek Coders” loyihasi doirasida uzbekcoders.uz platformasi orqali umumta’lim maktablari Informatika fani o‘qituvchilari uchun o‘tkazilgan tanlov o‘z yakuniga yetdi va tanlov natijasiga muvofiq TOP-100 ta o‘qituvchilar ro‘yxatiga kirgan Jizzax viloyatidan 2 nafar  o‘qituvchilar taqdirlandi.
“Informatika va axborot texnologiyalari” fani o‘qituvchilarini taqdirlash “IT Park Jizzax filiali”da o‘tkazildi. Tadbirda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Jizzax viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i G.Qurbonov, Viloyat xalq ta’limi boshqarmasi boshlig‘i D.Sadriddinova, “IT-PARK” ning Jizzax filiali direktori N.Muxitdinova ishtirok etdi.

• В Джизакской области состоялась церемония награждения лучших учителей в рамках проекта «Один миллион программистов»
26.07.2021
Завершился конкурс среди преподавателей по предмету «Информатика и информационные технологии» в рамках проекта «Один миллион программистов». В соответствии с результатами, был определен Топ-100 учителей, показавших наилучшие результаты по подготовке учеников в рамках проекта «Один миллион программистов», в том числе 2 преподавателя из Джизакской области.
Церемония награждения учителей, показавших наилучшие результаты по подготовке учеников в рамках проекта «Один миллион программистов», состоялась в Джизакском филиале IT Park.
В мероприятии приняли участие руководители управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Джизакской области, областного управления народного образования, Джизакского филиала IT Park.