• Qoraqalpog‘istonning Mo‘ynoq tumanida axborot texnologiyalari bo‘yicha bepul o‘quv kurslari tashkil etildi
17.08.2021
TATUning  Nukus filiali jamoasi  tomonidan Qoraqalpog‘istonning Mo‘ynoq tumanida “Future Muynak” o‘quv-amaliyot markazi ochilib,  yoshlar uchun bepul o‘quv kurslari tashkil etildi.
Hozirda ushbu markazda Mo‘ynoq tumani maktab o‘quvchilari uchun sinflar kesimida mashg‘ulotlar olib borilmoqda.
Shuningdek, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining Qoraqalpog‘iston hududiy boshqarmasi tomonidan markazga bepul Wi-Fi zonasi tashkil qilingan bo‘lib, markaz tinulovchilari internetdan bepul foydalanishlari mumkin.
“Future Muynak” o‘quv-amaliyot markazi 2019-yilda Qoraqalpog‘istonning Mo‘ynoq tumanida TATU Nukus filiali tomonidan tashkil etilgan. Bu yerda filial professor-o‘qituvchilari mo‘ynoqlik yoshlarga “Web-texnologiya”, “3D modellashtirish” va “Animatsion grafika” kabi zamonaviy yo‘nalishlarda bepul mashg‘ulotlarni olib bormoqda.

• В Муйнакском районе Республики Каракалпакстан организованы бесплатные IT-курсы
В учебно-практическом центре «Future Muynak», организованном Нукусским филиалом ТУИТ в Муйнакском районе, были организованы бесплатные курсы для молодежи.
В настоящее время в этом центре для учеников школы в Муйнакском районе организованы учебные занятия.
Также территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Республике Каракалпакстан была организована бесплатная Wi-Fi-зона, благодаря чему слушатели получили бесплатный доступ в Интернет.
Учебно-практический центр «Future Muynak» был организован в Муйнакском районе Республики Каракалпакстан в 2019 году по инициативе коллектива Нукусского филиала ТУИТ. Здесь проводятся учебные курсы с участием преподавателей по направлениям «Веб-программирование», «3D-моделирование», «Анимационная графика».