• AKT vaziri TATU Farg‘ona filiali faoliyati bilan tanishdi
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Sodiqov xizmat safari doirasida, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Farg‘ona filiali faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
Tashrif davomida so‘ngi vaqtlarda ta’lim sohasidagi islohotlar, filialdagi o‘quv, ilmiy, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rganishlar olib borildi. Tadbirda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, talabalar tomonidan erishilayotgan yutuqlar, filialning keyingi 5 yillik rejalari bo‘yicha yaqindan tanishildi.
Shu bilan birga, filial hamda Akademik litseyning iqtidorli talabalari tomonidan yaratilayotgan yangi loyihalar taqdimot qilindi.

• Министр ИКТ ознакомился с деятельностью Ферганского филиала ТУИТ
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Ш. Садиков в ходе рабочей командировки ознакомился с деятельностью Ферганского филиала Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий.
В ходе визита изучены преобразования в сфере образования, проводимая в филиале учебная, научная, духовно-просветительская работа. Министр ознакомился с созданными условиями для студентов, их достижениями, дальнейшими планами вуза на следующие пять лет.
Также прошла презентация новых проектов, созданных студентами филиала и учащимися академического лицея при филиале.