Sirdaryo viloyatida 16 yoshdan 35 yoshgacha boʻlgan ayollarni axborot va kommunikatsiya texnologiyalariga oʻrgatish, ularning amaliy koʻnikmalarini rivojlantirish va raqobatdosh IT-loyihalarni amalga oshirishda ayollarni bosqichma-bosqich oʻqitishga qaratilgan “Tumaris EDU” loyihasi ishtirokchilari taqdirlandi.
Ushbu loyiha doirasida viloyatda tashkil etilgan oʻquv kurslarini muvaffaqqiyatli tamomlagan 460 nafar xotin-qizlarga sertifikatlar topshirildi. Tadbirda IT Park viloyat filiali xodimlari hamda “Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari texnologik parki direksiyasi” MCHJ vakillari ishtirok etdilar.

• В Сырдарьинской области состоялось награждение участников проекта «Tumaris EDU»
В Сырдарьинской области прошла церемония награждения участников проекта «Tumaris EDU» - девушек и женщин в возрасте от 16 до 35 лет, поэтапно проводимого с целью их обучения основам ИКТ, развития практических навыков в этой сфере и создания конкурентоспособных IT-проектов.
В рамках проекта 460 девушек и женщин получили сертификаты об успешном окончании курсов. В мероприятии приняли участие сотрудники областного филиала IT Park, а также дирекции ООО «Технологический парк программных продуктов и информационных технологий».