• Qozog‘iston Prezidentini tantanali kutib olish marosimi bo‘ldi
Toshkent shahridagi Xalqaro kongress markazida mamlakatimizda davlat tashrifi bilan bo‘lib turgan Qozog‘iston Respublikasi Prezidentini rasmiy kutib olish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Prezidentlar Shavkat Mirziyoyev va Qasim-Jomart Toqayev shohsupaga ko‘tarildilar. O‘zbekiston va Qozog‘iston davlat madhiyalari yangradi.
Faxriy qorovul bo‘linmasi boshlig‘i raport bergach, davlat rahbarlari qorovul safi oldidan o‘tib, o‘zbek harbiy xizmatchilarini qutladilar va O‘zbekiston Respublikasi davlat bayrog‘iga ehtirom ko‘rsatdilar.
So‘ng Prezidentlar rasmiy delegatsiyalar a’zolarini bir-biriga tanishtirdi.
Birgalikda suratga tushish marosimidan so‘ng davlat rahbarlari tor doirada muzokara o‘tkazish uchun mo‘ljallangan zalga o‘tdilar.

• Состоялась торжественная церемония официальной встречи Президента Казахстана
В Международном конгресс-центре в Ташкенте состоялась торжественная церемония официальной встречи Президента Республики Казахстан, пребывающего в нашей стране с государственным визитом.
Президенты Шавкат Мирзиёев и Касым-Жомарт Токаев поднялись на специальный подиум. Прозвучали государственные гимны Узбекистана и Казахстана.
Командир подразделения Почётного караула отдал рапорт, после чего главы двух государств обошли строй и поприветствовали военнослужащих караула, отдали дань уважения государственному флагу Республики Узбекистан.
Далее лидеры представили друг другу членов официальных делегаций.
После совместного фотографирования главы государств перешли в зал для проведения переговоров в узком формате.