• Inha universitetida “EPAM Insider: Tashkent” konferensiyasi bo‘lib o‘tdi
22-may kuni Inha universitetida IT Park rezidenti EPAM Systems tomonidan “EPAM Insider: Tashkent” konferensiyasi o‘tkazildi.
Tadbirda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov, IT Park Uzbekistan direktorining xalqaro aloqalar bo‘yicha o‘rinbosari Bahodir Ayupov, Inha universiteti rektori Muzaffar Jalolov, EPAM Uzbekistan bosh direktori Renat Axtyamov, shuningdek, IT sohasi mutaxassislari hamda universitet talabalari ishtirok etdi.
Anjumanda IT sohasida karyera qurish, sohaga endi kirib kelayotganlar qatorida tajribali mutaxassislar uchun rivojlanish istiqbollari, IT-ta’lim yo‘nalishlari, ish joyida ijobiy muhit yaratish mavzulari e’tibor markazida bo‘ldi. Bundan tashqari, real holatlardan misol tariqasida ekspertlar Forbes Global 2000 roʻyxatidan o‘rin olgan turli texnologiyalar, kompaniya loyihalari, yirik jahon brendlari uchun ishlab chiqilgan yechimlardan foydalanish boʻyicha oʻz tajribalari bilan bo‘lishdilar.
Shuningdek, tadbir davomida FrontSpot, DevOps Minsk, JaCoV, ProNet, Agile Uzbekistan, ProQuality, MJC, GDG Tashkent kabi IT-hamjamiyatlari taqdimoti o‘tkazildi.
Mutaxassislar uchrashuv ishtirokchilarini qiziqtirgan savollarga javob berib, tadbir so‘ngida sovrinlar o‘ynaldi.
Eslatib o‘tamiz, O‘zbekistonda EPAM Insider anjumani ilk bor 2019-yilda o‘tkazilgan. 2022-yilda konferensiya turli mamlakatlardan soha vakillarini birlashtirib, global sanoat tendensiyalarini muhokama qilish uchun platforma sifatida xizmat qildi.
“EPAM Systems” raqamli va jismoniy mahsulotlar va platformalarni ishlab chiqish boʻyicha yetakchi kompaniyalardan biri hamda raqamli transformatsiya xizmatlarini koʻrsatuvchi dunyodagi yetakchi kompaniyalardan biri hisoblanadi. 2021-yilda EPAM Systems S&P 500 fond indeksi va Forbes Global 2000 – dunyodagi eng yirik ommaviy kompaniyalar roʻyxatidan oʻrin olgan.
“EPAM Systems” 5 qit’ada 45 dan ortiq mamlakatlarda jamoalarga ega va “Newsweek” jurnali tomonidan AQSHning eng sevimli ish joylaridan biri (“America’s Most Loved Workplaces 2021”) deb topilgan. “EPAM Systems” “Fortune” jurnalining “100 ta jadal rivojlanayotgan kompaniyalar” roʻyxatiga ham kiritilgan. “Consulting” jurnaliga koʻra “EPAM Continuum” eng tez rivojlanayotgan 20 ta kompaniyalardan biri sifatida e’tirof etilgan.

• В университете Inha прошла конференция «EPAM Insider: Tashkent»
В мероприятии приняли участие министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов, заместитель директора IT Park Uzbekistan по международным отношениям​ Боходир Аюпов, ректор университета INHA Музаффар Джалалов, генеральный директор EPAM Uzbekistan Ренат Ахтямов, специалисты и эксперты в сфере IT, а также студенты ВУЗов и другие.
На конференции спикеры рассказали о том, как начать карьеру в IT, перспективах развития для новичков и опытных специалистов, трендах в IT-образовании, а также о создании приятной рабочей атмосферы. Кроме того, на примере реальных кейсов, эксперты поделились опытом использования различных технологий, проектами компании, разработанными решениями для крупных мировых брендов из списка Forbes Global 2000.
Также во время мероприятия были презентованы такие IT-сообщества, как FrontSpot, DevOps Minsk, JaCoV, ProNet, Agile Uzbekistan, ProQuality, MJC, GDG Tashkent.
По окончании мероприятия эксперты ответили на вопросы участников встречи и разыграли призы.
Напомним, что конференция «EPAM Insider» в Узбекистане впервые прошла в 2019 году. В 2022 году конференция собрала представителей комьюнити из разных стран, создала площадку для общения и обсуждения глобальных трендов индустрии.
Компания EPAM Systems — одна из ведущих компаний в сфере разработки цифровых и физических продуктов и платформ, а также один из ведущих мировых поставщиков услуг цифровой трансформации. В 2021 году EPAM Systems включили в фондовый индекс S&P 500 и список крупнейших публичных компаний мира Forbes Global 2000.
Команды EPAM Systems работают в более чем 45 странах мира на 5 континентах, а компания вошла в список America’s Most Loved Workplaces 2021 по версии журнала Newsweek. Также EPAM Systems входит в список Fortune «100 самых быстрорастущих компаний». Consulting Magazine назвал EPAM Continuum одной из двадцати самых быстрорастущих компаний.