• UZTELECOM – “2021-yil brendi” gʻolibi
Joriy yilning 21-may kuni Milliy marketing assotsiatsiyasi ekspertlari talqini va iste’molchilarning ochiq ovoz berish natijalarini o‘z ichiga olgan beshinchi “Brend-2021” mukofoti g‘oliblarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Bugungi kunda telekommunikatsiya xizmatlarini chekka hududlarga qadar yetkazib berayotgan va xizmatlar sifatini kundan kunga takomillashtirib borayotgan milliy operator – UZTELECOM iste’molchilar tanloviga ko‘ra “Telekommunikatsiya va Internet” nominatsiyasida gʻolib deb topildi.
Mukofot g‘oliblarining noodatiy formatda e’lon qilinishi natijalarga qiziqishni yanada kuchaytirdi. Bu yilgi natijalarda Milliy marketing assotsiatsiyasi a’zolari, hamkorlari va ekspertlari tanloviga hamda iste’molchilarning bergan ovozlariga asoslanildi.
“O‘zbektelekom” AK xalqimiz tomonidan 2020-yilda ham eng yaxshi internet provayder sifatida tanlovda g‘olib bo‘lgan edi.
Ushbu loyihadan ko‘zlangan maqsad mahalliy bozorda muvaffaqiyatli faoliyat yuritayotgan kompaniyalarni aniqlash, qo‘llab-quvvatlash va rag‘batlantirish, tadbirkorlik sohasini, O‘zbekiston marketing va reklama xizmatlari bozori infratuzilmasini rivojlantirishdan iborat.
Ovoz berish jarayoni aprel-may oylarida bo‘lib o‘tdi. Ta’kidlash joiz, UZTELECOM bu kabi tanlovlarda bir necha yildan beri qatnashib kelmoqda. 2020-yil “Yil brendi” tanlovida kompaniya “Eng yaxshi internet-provayderi” nominatsiyasida g‘olib bo‘lgan bo‘lsa, 2021-yilda “O‘zbektelekom” AK “UZTELECOMga sodiqlikni qanday oshirish mumkin” loyihasi bilan “Jamiyat, jamoalar, sodiqlik dasturlarini yaratish” nominatsiyasida TAF – Toshkent reklama festivalida oltin medalni qo‘lga kiritgan edi.
Kompaniyaning shu kabi yutuqlari bardavom bo‘lishiga ishonamiz. Har bir qo‘lga kiritilayotgan muvaffaqiyat kelajakda “O‘zbektelekom” AK katta oilasining xizmatlarini xalqimiz oldida yanada sifatli, sidqidildan va mas’uliyat bilan bajarishda asosiy turtki bo‘ladi. Undan tashqari, UZTELECOM marketing faolligining professional hamjamiyat va abonentlarimiz tomonidan e’tirof etilishi Kompaniyaning marketing rivoji uchun hissa qo‘shadi.

• UZTELECOM – победитель “бренд года 2021”
21 мая текущего года состоялась церемония награждения победителей пятой премии “Бренд года 2021”, которая включает в себя интерпретацию экспертов Национальной ассоциации маркетинга и результаты открытого голосования потребителей.
Национальный оператор UZTELECOM, который сегодня предоставляет телекоммуникационные услуги в отдаленные районы и с каждым днем совершенствует качество своих услуг, стал победителем потребительского конкурса в номинации “Телекоммуникации и Интернет”.
Объявление победителей премии в необычном формате еще больше подогрело интерес к результатам. Результаты этого года были основаны на выборе членов, партнеров и экспертов Национальной ассоциации маркетинга, а также на отзывах потребителей.
Целью данного проекта является выявление, поддержка и стимулирование компаний, успешно работающих на местном рынке, развитие сферы предпринимательства, инфраструктуры рынка маркетинговых и рекламных услуг Узбекистана.
Голосование проходило в апреле-мае. Стоит отметить, что UZTELECOM участвует в подобных конкурсах уже несколько лет. В 2020 году Компания победила в конкурсе “Бренд года” в номинации “Лучший интернет-провайдер”, а в 2021 году АК “Узбектелеком” с проектом как повысить лояльность к UZTELECOM” завоевала золотую медаль на фестивале рекламы TAF-Tashkent в номинации “Создание программ лояльности в обществе, сообществах”.
Мы верим в то, что Компания продолжит добиваться подобных результатов. Каждый достигнутый успех в дальнейшем станет основным стимулом для более качественного, искреннего и ответственного выполнения услуг большой семьи АК “Узбектелеком” перед нашим народом. Кроме того, признание маркетинговой активности UZTELECOM со стороны профессионального сообщества и наших абонентов будет способствовать развитию маркетинга Компании.