Elektron hukumat markaziga Singapur Respublikasining O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi (qarorgohi Singapurda) Zulkifli Baharudin tashrif buyurdi.
Martabali mehmon O‘zbekistonda Elektron hukumat tizimini rivojlantirish doirasida amalga oshirilayotgan loyihalar bilan qisqacha tanishtirildi. Elchi mamlakatimizda AKT sohasida erishilayotgan yutuqlarni ijobiy qayd etdi. Singapur tajribasidan kelib chiqib, axborot texnologiyalari va elektron hukumat ekotizimini yanada rivojlantirish bo‘yicha tavsiyalar berdi.
Suhbat chog‘ida ikki davlat tashkilotlari o‘rtasida elektron hukumat sohasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqalarni yo‘lga qo‘yish istiqbollari muhokama qilindi. Singapurning bu boradagi tajribasini o‘rganish bo‘yicha kelishuvga erishildi. Singapur ayni damda BMTning elektron hukumat reytingida dunyoda 11-o‘rinni egallab turibdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasining Singapur Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Qahramon Shokirov ham ishtirok etdi.

• Посол Сингапура посетил Центр электронного правительства
Центр электронного правительства посетил Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Сингапур в Республике Узбекистан (с резиденцией в Сингапуре) Зулкифли Бахарудин.
Гость был вкратце ознакомлен с реализуемыми проектами в рамках развития системы электронного правительства в Узбекистане. Посол, позитивно отметив прогресс в сфере ИКТ в нашей стране, исходя из опыта Сингапура, дал рекомендации по дальнейшему развитию экосистемы информационных технологий и электронного правительства.
В ходе беседы обсуждены перспективы установления прямых контактов между организациями двух стран в сфере электронного правительства. Достигнута договоренность изучения сингапурского опыта в данной области. На сегодняшний день Сингапур занимает 11-место в мире в рейтинге электронного правительства ООН.
На встрече также принял участие Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Узбекистан в Республике Сингапур Кахрамон Шакиров.